SON DAKİKA | Fenerbahçe’den Süper Kupa ve Türkiye Kupası kararı! Resmen açıklandı

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili ve Kulüp Sözcüsü Erol Bilecik, Süper Kupa maçına U19 takımıyla çıkma kararı aldıklarını açıkladı.

Erol Bilecik’in açıklamaları şu şekilde: 

“U19 takımıyla Süper Kupa maçına çıkma kararı aldık. Şanlıurfa’ya U19 takımıyla gideceğiz.”

“Süper Kupa maçı için TFF’ye bir kez daha yazı yolladık. Süper kupa, uygun bir tarihe ertelenmez ve yabancı hakem atanmaz ise maça U19 takımı ile çıkacağız.”

TÜRKİYE KUPASI KARARI

“Bayramdan sonra Türkiye Kupası’ndan affımızı isteyen bir çalışma içerisine gireceğiz. Türkiye Kupası’na önümüzdeki 2 sezon katılmama kararını net bir şekilde aldık.”

Bilecik, “Dün tarihi bir gün yaşadık Fenerbahçe Spor Kulübü olarak. Yaklaşık 23 bin, 24 binin üzerinde maalesef oldukça sıcak bir havada Ramazan’ın getirdiği bu koşullar ve bunların akabinde de muazzam bir kalabalık, muazzam bir kuyruklar olduğu için baya bir içeriye girmeyen kongre üyesi de oldu. Ama gerçekleşen sayıımız 23, 24 bin civarındaydı. Bu rekabet yaptığımız kulüplerinin birçoğunun başkanlık yani kendi seçimli kongrelerinden biri, yapıydı.” ifadelerini kullandı.

Alınan kararlara değinen Bilecik, “Genel olarak oy birliğiyle kabul edilen 4 tane maddemiz vardı. Bu 4 tane maddenin kendi içerisinde birtakım opsiyonları, detayları ve birtakım koşulları vardı. Nihayetinde bu 23 bin kişinin oybirliğiyle alınan karar açısından da son derece önemli bir gelişmeydi. Bu gerçekten Fenerbahçe’nin ortaya koyduğu bütünlüğünü, birliğini ve büyüklüğünün görülmesi açısından da son derece önemli olan bir karardı.” dedi.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x