Yok artık Messi! Ronaldo’yu ikiye katlayacak teklifi geri çevirdi

Futbol kariyerine ABD’de MLS ekiplerinden Inter Miami’de devam eden Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin Cristiano Ronaldo’yu ikiye katlayacak teklifi geri çevirdiği açıklandı. Inter Miami’nin sahibi Jorge Mas, Arjantinli yıldızın ABD’de kazandığı yıllık ücreti açıklarken Suudi Arabistan’dan gelen fakat Arjantinli yıldızın geri çevirdiği dev rakamı da duyurdu.

KARİYERİNE ABD’DE DEVAM EDİYOR

Arjantin’le 2022 Dünya Kupası’nı kazanan ve Avrupa’daki futbol kariyerine nokta koyarak MLS ekiplerinden Inter Miami’ye transfer olan Lionel Messi, bu sezon tüm kulvarlarda çıktığı 8 maçta 7 gol atıp 4 asist yaptı. Transfermarkt verilerine göre güncel piyasa değeri 30 milyon euro olarak belirlenen süperstarın Arjantin Milli Takımı ile 2026 Dünya Kupası’nda boy gösterip göstermeyeceği henüz kesinlik kazanmadı.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN DA TEKLİF ALDI

Lionel Messi, Inter Miami’ye transfer olmadan önce Suudi Arabistan takımlarından Al Hilal’den transfer teklifi aldı. Suudi Arabistan’ın 2030 Dünya Kupası için elçi olarak görevlendirmek istediği Arjantinli yıldızın Cristiano Ronaldo’nun kazandığı yıllık ücreti ikiye katlayacak teklifi geri çevirdiği belirtildi.

JORGE MAS: MESSI’NİN YILLIK KAZANCI 50 İLA 60 MİLYON EURO ARASINDA

Inter Miami’nin sahibi Jorge Mas, Lionel Messi’nin ABD’de reklam ve işbirlikler harici yılda 50 ila 60 milyon dolar arasında bir kazancının olduğunu ifade etti.

Mas, “Messi, Florida’da yılda 50 ila 60 milyon dolar kazanıyor. Ancak hepsi bu kadar değil; oyuncu aynı zamanda Adidas ve Apple ile yapılan reklam anlaşmalarından da gelirin bir kısmını alıyor.” ifadelerini kullandı.

“SUUDİ ARABİSTAN’DAN YILDA 400 MİLYON DOLAR KAZANACAKTI”

Bild’de yer alan habere göre Lionel Messi, Suudi Arabistan gelen teklifi kabul etseydi yılda 400 milyon dolar kazanacaktı. Cristiano Ronaldo, Al Nassr’dan reklamlar hariç net 200 milyon dolar kazanıyor. Messi, Suudi Arabistan’dan gelen teklifi kabul etmiş olsaydı futboldaki en büyük rakibi Cristiano Ronaldo’nun yıllık kazancını ikiye katlamış olacaktı.

“ABD’DE HER ŞEYİ TERSİNE ÇEVİRDİ”

Inter Miami’nin patronu Jorge Mas, Messi’nin MLS’e transfer olmasıyla birlikte ülkede futbola bakış açısının değiştiğini ifade etti. Mas, “Lionel Messi’nin Inter Miami’de oynadığını bilmemek için ayın arkasında yaşamak zorundasınız.” şeklinde konuştu.

Dünyaca ünlü yıldızın Inter Miami’ye transfer olmasıyla birlikte kulüp gelirlerini ikiye katladı.

“FUTBOLU BIRAKTIKTAN SONRA INTERN MIAMI’NİN ORTAĞI OLACAK”

Jorge Mas, Messi’nin sözleşmesinde ‘David Beckham’ maddesi olduğunu ve Arjantinli yıldızın futbolu bırakmasının ardından Inter Miami’nin ortağı olacağını belirtti. Messi’nin Inter Miami ile bir yılı opsiyonlu 2025 yılının sonuna kadar sözleşmesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x